Duben 2016

Dost bylo snů

25. dubna 2016 v 4:57 | Tamika |  BBLOG
Už je to doba, co jsem na blog "OPRAVDU" něco napsala. Popravdě mě absolutně nenapadá, co bych měla psát, proto chci zkusit téma týdne. Tak snad se to povede a nezačnu odbíhat od tématu, jak je mým zvykem. :D

Pod tímto tématem se schovává víc možností, o čem psát. Může jít o sny ve spánku nebo o přání, kterých se snažíte docílit. Protože nevím, který z těchto dvou vybrat, zkusím napsat ke každému alespoň pár vět.

"CELOŽIVOTNÍ SEN"

Celoživotní sen je jedna z věcí, kterou se lišíme od ostatních. Jeden by si rád pořídil velký dům s bazénem, před kterým stojí luxusní auto a kolem běhá snobský pes, jménem Alexandr. Zato druhý sní o pevnějším zdraví. Žádný sen není špatný. Odsoudit někoho a nazvat ho snobem, jen proto, že jeho životní sen je udělat kariéru a vydělat hodně peněz a ne oblíbený světový mír, to mi příjde snobské víc. Některé sny jsou opravdu dány situací, ve které se zrovna nacházíme. Je velice malá pravděpodobnost, že člověk žijící ze sociálních dávek bude mít bodobný sen, jako člověk žíjící od narození v přepychu.
A jako u hodně věcí, i tady platí pravidlo "ČÍM VÍC, TÍM VÍC", čili čím větší sen, tím obtížnější je ho dosáhnout. Ale když takového snu dosáhnete, pocit z úspěchu musí být nepopsatelný. Ráda bych vám to přiblížila, ale sama jsem toho svého ještě nedosáhla. Avšak pokud se mi to povede, určitě se to dozvíte a také ochutnáte ;)
Moje největší přání je vlastní cukrárna s krásným posezením, milou obsluhou a hlavně s dokonalými zákusky. To je však daleká budoucnost. Vím, nazývat sen budoucností je poněkud povrchní, ale já pevně věřím, že se uskuteční.
Závěrem vám chci říct: DOST BYLO SNŮ, UDĚLEJTE Z NICH SKUTEČNOST, POKUD JE TO MOŽNÉ!! :)


"SNY VE SPÁNKU"

Takové sny se zdají snad všem, někteří lidé dokonce věří, že mají nějaký skrytý podtext, který nám říka, že se něco stane. Tohle je na mě ale moc, jak to napsat, mystické a já tomu nevěřím, proto se tomu raději vyhnu.
Kolikrát se mi stalo, že sem měla opravdu nádherný sen, až by slzička ukápla.. bohužel vůbec si ho nepamatuji nebo jen pár útržků, které nedávají bez zbytku smysl, ale ten uklidňující pocit přetrvá a já se marně snažím rozpomenout. O to je ale úžasnější, když si sen zapamatujete a pak se vám přehrává v hlavě ještě pár hodin po vylezení z postele.
Bohužel, sny nemusí být vždy takové.
Nejvíc se snad mohu rozepsat o snech zlých, dokonce by nejvíc odpovídaly tématu týdne. Měla jsem epilepsii a záchvaty pouze, když jsem měla špatné sny. Takovou věc bych nepřála ani největšímu nepříteli. Byla to hrůza, sny od nahánění vrahem, po umírání. Tyhle sny zažil určitě kždý, ale snít takhle obden bylo opravdu stresující. Teď bych to brala určitě jinak, ale v 9 letech to na mě bylo moc "silný kafe". Musím však podotknout, že od doby, co jsem byla prohlášena doktorem za zdravou, jsem takové sny neměla. Je dost možné, že si je jen nepamatuji, ale popravdě, vůbec mi to nechybí. Jediné co zůstalo je, jak padám ze skály nebo jiné podobné sny (které má jistě každý), kterým bych ale také dala nejraději stopku, protože padat vstříc betonové zemi je fakt děsivý a šok z probuzení ještě horší s doprovoděm zběsilého tlukotu srdce.
bych trochu odskočila od děsivé minulosti, pobavím vás snad trochu součsností. Vzhledem k tomu, že momentálně jsem prodavačkou v masně, tak mé sny podle toho vypadají. Dokonce jsem se přistihla, že v posteli sedím v polospánku a probudím se vlastním hlasem, když přesvědčuji zákazníka, že pochoutkový salát opravdu nemám nebo se ptám, jestli nebude vadit 22 dkg té šunky od kosti. Věřte... připadala jsem si fakt komicky, když jsem se úplně probrala. To je další druh snů, který bych nejraději neměla.


To je asi tak vše, co bych byla k tomuto tématu schopná napsat v tuhle hodinu. Snad jen... přejte mi dobrou noc a HEZKÉ SNY :D

Tokio mew mew - překlad

15. dubna 2016 v 23:49 | Tamika |  BBLOG
Hojááá

Tak mě to zase jednou popadlo a já se rozhodla, že začnu překládat anime. Jednou jsem zkoušela překládat pod skupinou hns.moe, jako maju a přeložila jedno anime (Zettai bouei Leviatan). Bohužel pak jsem onemocněla nebyla schopná překládat nebo se dostat na počítač a ze skupiny jsem byla vyhozena. Popravdě ani se jim nedivím. Po vyhazovu jsem to nezkoušela ani vysvětlovat a hrála mrtvýho brouka, stejně by mi asi ani nikdo nevěřil.
Nakonec asi začnu překládat sama na vlastní hlavu a můj velkej cíl je Tokyo mew mew. Tak mi prosím držte palce, snad mi to jednou výjde :)
Nemyslím si, že bych v tom byla nějak skvělá, ale žádný učený z nebe nespadl, tak věřím, že mi to pujde líp a líp.


FEST 2016

15. dubna 2016 v 23:37 | Tamika |  BBLOG
Tak jsem se tu po sta letech opět objevila. Nebudu slibovat, že tu budu opět každý den, jako kdysi.. bohužel už není tolik času, jako dřív, když jsem byla školou povinná :)
No čas letí a život se mění. Anime je stále můj koníček, ale priority se poněkud změnily.

Také se nám blíží animefest a já už si pořídila svůj první cosplay. Smozřejmně bych to nebyla já, kdyby šlo všechno hladce. Cosplay došel bezvadnej, jen přes prsa trošku uplejší :D ..
Mám měsíc na odtučňovací kúru a doufám, že to výjde :D .. Protože jinak moje Akashiya Moka bude děs :D

Tak mi držte palce !!! :D